INŠTRUKCIE

Výrobky SILK PLASTER sa ľahko pripravujú a aplikujú, čo z nich robí jednu z najjednoduchších možností interiérových úprav. Na tejto stránke nájdete rozsiahle návody, ktoré odpovedajú na otázky, ako napríklad ako omietnuť stenu, ako opraviť trhliny alebo opraviť praskliny v omietke a podobne.

SILK PLASTER sa používa na konečnú úpravu stien a stropov. Spája v sebe spoľahlivosť, jednoduchú aplikáciu a originálne estetické vlastnosti. Veľká rozmanitosť odtieňov a textúr pomáha realizovať tie najneobyčajnejšie nápady v interiérovom dizajne.

Spôsob prípravy a aplikácie nie je zložitý a ako vybavenie sa používa len plastové hladidlo. Odolnosť materiálu zabezpečuje jeho dlhú životnosť. SILK PLASTER je skvelým rozhodnutím pre tých, ktorí chcú v krátkom čase osviežiť interiér.

DÔLEŽITÉ!

Ak potrebujete niekoľko balení SILK PLASTER, zmiešajte ich všetky naraz s vodou. Čiastočné miešanie balenia je zakázané.

Na pokrytie celej plochy steny alebo stropu použite iba jedno miesenie. Nepoužívajte dve alebo viac rôznych dávok zmesi na ten istý povrch.

Pripravená zmes by sa mala použiť do 48 hodín od namočenia.

Upozorňujeme na dôležitosť udržiavania správnej teploty a vlhkosti počas celého obdobia od začiatku prípravy zmesi až do konca aplikácie. Teplota vzduchu v pracovnom priestore by nemala byť nižšia ako 15 stupňov Celzia, vlhkosť by nemala byť vyššia ako 70 %.

Balenia SILK PLASTER skladujte na suchom mieste s teplotou od 5 do 40 stupňov Celzia, mimo dosahu slnečného žiarenia. Ak sú tieto podmienky splnené a balenie je uzavreté, dátum spotreby nie je obmedzený.

Použitie materiálu

Zmiešajte SILK PLASTER s vodou

Vzhľadom na hodnotu plochy vypočítajte potrebné množstvo celkovej zmesi. Je to dôležité, pretože povrch jednej steny (alebo povrch stropu) by mal byť úplne pokrytý materiálom len z jedného hnetenia. Nalejte vodu do plastovej nádoby a pridajte obsah balenia. Potrebný objem vody je uvedený na obale. Potrebná teplota vody je 20 až 25 stupňov Celzia. Voda by mala byť bez usadenín a nečistôt.

 

VÝPOČET MNOŽSTVA VODY

Fort, Miracle2,5 liters
Nord, East, Provence, Art Design4,5 liters
Master, Optima    5 liters
Relief, Premium,  Standard, Prestige, Victoria, Air Line, West, South 6 liters
Versailles

2,5 – 3 liters

 

Pridanie dekoratívnych prvkov

V prípade potreby pridajte trblietky a/alebo iné dekoratívne prísady a rovnomerne ich rozmiestnite v zmesi. Všetky typy glitrov a prísad sa kupujú samostatne.

Materiál premiešajte rukou alebo pomocou vŕtačky

Materiál dôkladne premiešajte rukou, aby ste zabránili tvorbe zrazenín lepidla. Niektoré materiály je potrebné premiešať pomocou vŕtačky s miešacou dýzou. Prečítajte si pokyny na obale, aby ste zistili, či je pre daný materiál potrebné použiť vŕtačku. namočenú zmes vložte do plastového vrecka a nechajte ju 12 hodín odstáť.

Naneste zmes SILK PLASTER

V malých dávkach rovnomerne rozotrite pripravený materiál po celej ploche pomocou plastového hladidla. Po nanesení zmesi počkajte 1-2 hodiny a povrch vyrovnajte pomocou hladidla. Pred použitím stierku navlhčite vo vode.

Naneste lak

Posledným krokom je prekrytie steny alebo stropu značkovým lakom SILK PLASTER, aby sa zvýšila trvanlivosť. Lakovanie zároveň umožňuje mokré čistenie.

Máme pre vás inštruktážne video.

Nákupný košík
Návrat hore